Czyszczenie filtrów


tagi: czyszcenie filtrów dpf, warsztat samochodowy, wypalanie filtra cząstek stałych

Czyszczenie filtrów dpf to usługa, którą wykona każdy dobry warsztat samochodowy.

(Np.: Diagnostic Car Klaudiusz Krasocha) Nawiasem mówiąc, na wypalanie filtra cząstek stałych decyduje się gros osób, które jeżdżą samochodami z silnikiem diesla. 
Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ filtr dpf po pewnym czasie po prostu zużywa się, podobnie jak każda inna rzecz w każdym pojeździe, i trzeba go wymienić. 
Ale warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że jest to dość kosztowny interes. Wiele osób przekonało się o tym na własnej skórze. Innym wyjściem jest czyszcenie filtrów dpf czy wypalanie filtra cząstek stałych. I bardzo dobrze, że istnieje taka alternatywa, bo w przeciwnym razie diesle przestały by być tak popularne. 
To zdecydowanie tańsze rozwiązanie, z którego zresztą ludzie nagminnie korzystają. W ten sposób można przedłużyć żywotność takiego filtra, a samochód może dalej jeździć bez zarzutu. Jest jeszcze inne wyjście, choć można je delikatnie określić mianem mniej konwencjonalnego. 
Otóż, niektórzy kierowcy, kiedy filtr dpf zepsuje się, decydują się na jego usunięcie. Nie jest to do końca legalna praktyka, ponieważ pojazd przestaje być przyjazny dla środowiska. W sytuacji, kiedy zostanie stwierdzony brak filtra dpf, można mieć niemałe kłopoty. W takim razie jakie samochody najlepiej kupować? 
O, trudno byłoby tutaj komukolwiek cokolwiek doradzać, ponieważ każdy ma jakieś swoje upodobania i preferencje w tej materii. Poza tym nie ma przecież idealnych samochodów. Każde auto ma wady i zalety i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Zdjęcia naszego reportera
czyszcenie filtrów dpf
warsztat samochodowy
wypalanie filtra cząstek stałych
Dodany przez Damian Janik, w dniu 03-08-2018

Podobne artykuły

rss icon Sondaż: Większość Szwajcarów przeciwna zniesieniu abonamentu rtv

59 proc. Szwajcarów nie chce zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, o czym zadecydować ma wyznaczone na 4 marca referendum - poinformowały na piątek szwajcarskie media powołując się na wyniki sondażu koncernu prasowego Tamedia.

rss icon Fakt: Staż będzie wliczany do emerytury?

Jak podaje dzisiejszy "Fakt", czeka was kolejna reforma emerytalna. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, lecz także staż pracy zebrany kapitał był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat!

rss icon Elektrownia jądrowa będzie budowana

Elektrownia jądrowa będzie na Polsce budowana, kończą się prace nad przygotowaniem modelu finansowego dla tego projektu - poinformował na czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2018 lipiec 2018 kwiecień 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 maj 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012