Kiedy potrzebny psychoterapeuta..


tagi: zawód psychoterapeuty, psychoterapia

Obecnie żyjemy w czasach tak zwanych chorób cywilizacyjnych, czyli depresji, zaburzeń nerwowych i emocjonalnych.

Coraz częściej potrzebna jest nam fachowa pomoc, ponieważ sami już sobie z tym nie radzimy. Wtedy zabieramy się za poszukiwanie dobrego psychoterapeuty, który uleczy naszą nadwyrężoną duszę.  
Zawód psychoterapeuty to zawód bardzo dochodowy, ale też wymaga szczerego zaangażowania i bycia odpowiedzialnym za życie i stan psychiczny innych ludzi, którzy korzystają z jego porad. Psychoterapia sprawdza się czasami, czasami nie. Zależy to w dużej mierze od samego człowieka. Od jego podejścia do terapii (bez dobrego podejścia nic z tego nie będzie), od nastawienia do życia, od chęci lub braku chęci do jego zmiany. Zanim zatem zatrudnimy psychoterapeutę i wydamy na niego kupę kasy, zastanówmy się najpierw, czy będziemy w stanie wypełniać jego polecenia oraz otworzyć się przed nim. 
Czasami to jest właśnie ten problem i z tym trzeba walczyć. To wszystko zależne jest od osobowości człowieka, od indywidualnych cech. Terapeuta da nam wskazówki dotyczące naszego dojścia do pełnego zdrowia, owszem, ale to w głównej mierze od nas zależy, jak te wskazówki wykorzystamy i jak do nich podejdziemy. 
Musimy być świadomi tego, że duża część terapii to zmiany w nas samych i że otoczenie nie jest tutaj wcale najważniejsze. Dobry psychoterapeuta oczywiście nam to uświadomi, dzięki niemu być może to zrozumiemy, być może do siebie dopuścimy, a może nie. Ludzie są przecież bardzo różni, a zamykanie ich w kategoriach nie jest dobrym pomysłem.
Pomoc psychoterapeuty na stronie www.

Zdjęcia naszego reportera
zawód psychoterapeuty
psychoterapia
Dodany przez Krzysztof Tracz, w dniu 30-04-2018

Podobne artykuły

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2018 lipiec 2018 kwiecień 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 maj 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012