Lutowanie elementów


tagi: lutowanie, smd, usługi, elektronika

Obecnie dzięki internetowi część sprzętów elektronicznych możemy naprawić sami.

Do tego wystarczy nam tylko odpowiedni sprzęt oraz dobry poradnik. Do wykonania lutowania będzie potrzebna nam pęseta, cienka cyna, najlepiej o średnicy 0,56 mm, lutownica kolbowa, którą kupimy już za trzydzieści złotych oraz topnik. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać jest ocynowanie jednego z pól lutowniczych. W tym celu dotykamy grotem lutowniczym cynę, która po chwili się rozpuści. 
Rozpuszczoną cynę musimy nanieść i rozprowadzić równomiernie po całym polu. Następnie chwytamy nasz element pęsetą za boki i kładziemy go w miejsce lutowania. Ponownie musimy rozgrzać ocynowane pole, a następnie wcisnąć w rozgrzaną cynę dokładnie nasz element. W tym momencie możemy odłożyć lutownicę, jednak nadal za pomocą pęsety musimy dokładnie przyciskać nasz element. Robimy to tak długo, aż cyna w pełni ostygnie i stwardnieje.

Najważniejsze jest, aby element został bardzo dobrze przyklejony. Ostatnim etapem lutowania elementów SMD jest lutowanie drugiego doprowadzenia elementu. W tej części jedyne co musimy zrobić to po prostu dokładnie i starannie powtórzyć wszystkie czynności z lutowania pierwszego elementu. O ile lutowanie elementów SMD możemy wykonać sami w domu, to niestety lutowanie na fali nie jest już takie proste. Wymaga użycia odpowiedniego gazu i optymalnej technologii lutowania falowego w gazie zobojętniającym. Nie jest to łatwy i przyjemny proces, dlatego jeśli nasz sprzęt wymagana lutowania podzespołów przewlekłych i niektórych pasywnych oraz aktywnych elementów SMT powinniśmy zapłacić dla fachowca za wykonanie usługi lutowania na fali. Dowiedz się więcej na: http://www.eprom-lublin.pl/lutowanie-na-fali

Zdjęcia naszego reportera
lutowanie
smd
usługi
elektronika
Dodany przez Szymon Szczepanik, w dniu 21-07-2017

Podobne artykuły

rss icon Sondaż: Większość Szwajcarów przeciwna zniesieniu abonamentu rtv

59 proc. Szwajcarów nie chce zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, o czym zadecydować ma wyznaczone na 4 marca referendum - poinformowały na piątek szwajcarskie media powołując się na wyniki sondażu koncernu prasowego Tamedia.

rss icon Fakt: Staż będzie wliczany do emerytury?

Jak podaje dzisiejszy "Fakt", czeka was kolejna reforma emerytalna. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, lecz także staż pracy zebrany kapitał był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat!

rss icon Elektrownia jądrowa będzie budowana

Elektrownia jądrowa będzie na Polsce budowana, kończą się prace nad przygotowaniem modelu finansowego dla tego projektu - poinformował na czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2018 lipiec 2018 kwiecień 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012