Lutowanie elementów


tagi: lutowanie, smd, usługi, elektronika

Obecnie dzięki internetowi część sprzętów elektronicznych możemy naprawić sami.

Do tego wystarczy nam tylko odpowiedni sprzęt oraz dobry poradnik. Do wykonania lutowania będzie potrzebna nam pęseta, cienka cyna, najlepiej o średnicy 0,56 mm, lutownica kolbowa, którą kupimy już za trzydzieści złotych oraz topnik. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać jest ocynowanie jednego z pól lutowniczych. W tym celu dotykamy grotem lutowniczym cynę, która po chwili się rozpuści. 
Rozpuszczoną cynę musimy nanieść i rozprowadzić równomiernie po całym polu. Następnie chwytamy nasz element pęsetą za boki i kładziemy go w miejsce lutowania. Ponownie musimy rozgrzać ocynowane pole, a następnie wcisnąć w rozgrzaną cynę dokładnie nasz element. W tym momencie możemy odłożyć lutownicę, jednak nadal za pomocą pęsety musimy dokładnie przyciskać nasz element. Robimy to tak długo, aż cyna w pełni ostygnie i stwardnieje.

Najważniejsze jest, aby element został bardzo dobrze przyklejony. Ostatnim etapem lutowania elementów SMD jest lutowanie drugiego doprowadzenia elementu. W tej części jedyne co musimy zrobić to po prostu dokładnie i starannie powtórzyć wszystkie czynności z lutowania pierwszego elementu. O ile lutowanie elementów SMD możemy wykonać sami w domu, to niestety lutowanie na fali nie jest już takie proste. Wymaga użycia odpowiedniego gazu i optymalnej technologii lutowania falowego w gazie zobojętniającym. Nie jest to łatwy i przyjemny proces, dlatego jeśli nasz sprzęt wymagana lutowania podzespołów przewlekłych i niektórych pasywnych oraz aktywnych elementów SMT powinniśmy zapłacić dla fachowca za wykonanie usługi lutowania na fali. Dowiedz się więcej na: http://www.eprom-lublin.pl/lutowanie-na-fali

Zdjęcia naszego reportera
lutowanie
smd
usługi
elektronika
Dodany przez Szymon Szczepanik, w dniu 21-07-2017

Podobne artykuły

rss icon Senat przyjął zmiany na przyznawaniu najniższych emerytur

Senat przyjął na czwartek nowelizację ustaw, która zakłada, że rencistom z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego na wysokości 1 tys. zł.

rss icon Akcje Poczty Polskiej, PKP PERN-u nie będą wystawione na sprzedaż?

Poczta Polska, PERN Polskie Koleje Państwowe trafią na listę spółek, których akcje nie będą mogły podlegać zbyciu przez Skarb Państwa - zakłada projekt nowelizacji ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Projekt zmienia i m.in. zasady wynagradzania członków Rady ds. spółek.

rss icon Exatel rozbuduje największą sieć światłowodową państwa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Administracji przedłużyło z końcem września zawartą 3 lata temu z firmą Exatel umowę na operowanie siecią OST 112, do której podpięte są kluczowe dla Polaków systemy bezpieczeństwa, m.in. numer alarmowy 112.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012