Lutowanie elementów


tagi: lutowanie, smd, usługi, elektronika

Obecnie dzięki internetowi część sprzętów elektronicznych możemy naprawić sami.

Do tego wystarczy nam tylko odpowiedni sprzęt oraz dobry poradnik. Do wykonania lutowania będzie potrzebna nam pęseta, cienka cyna, najlepiej o średnicy 0,56 mm, lutownica kolbowa, którą kupimy już za trzydzieści złotych oraz topnik. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać jest ocynowanie jednego z pól lutowniczych. W tym celu dotykamy grotem lutowniczym cynę, która po chwili się rozpuści. 
Rozpuszczoną cynę musimy nanieść i rozprowadzić równomiernie po całym polu. Następnie chwytamy nasz element pęsetą za boki i kładziemy go w miejsce lutowania. Ponownie musimy rozgrzać ocynowane pole, a następnie wcisnąć w rozgrzaną cynę dokładnie nasz element. W tym momencie możemy odłożyć lutownicę, jednak nadal za pomocą pęsety musimy dokładnie przyciskać nasz element. Robimy to tak długo, aż cyna w pełni ostygnie i stwardnieje.

Najważniejsze jest, aby element został bardzo dobrze przyklejony. Ostatnim etapem lutowania elementów SMD jest lutowanie drugiego doprowadzenia elementu. W tej części jedyne co musimy zrobić to po prostu dokładnie i starannie powtórzyć wszystkie czynności z lutowania pierwszego elementu. O ile lutowanie elementów SMD możemy wykonać sami w domu, to niestety lutowanie na fali nie jest już takie proste. Wymaga użycia odpowiedniego gazu i optymalnej technologii lutowania falowego w gazie zobojętniającym. Nie jest to łatwy i przyjemny proces, dlatego jeśli nasz sprzęt wymagana lutowania podzespołów przewlekłych i niektórych pasywnych oraz aktywnych elementów SMT powinniśmy zapłacić dla fachowca za wykonanie usługi lutowania na fali. Dowiedz się więcej na: http://www.eprom-lublin.pl/lutowanie-na-fali

Zdjęcia naszego reportera
lutowanie
smd
usługi
elektronika
Dodany przez Szymon Szczepanik, w dniu 21-07-2017

Podobne artykuły

rss icon Zablokowano prawie tysiąc domen hazardowych. Będzie państwowe "eKasyno"

Prawie tysiąc nielegalnie działających internetowych domen hazardowych zablokowali ich dostawcy na wniosek urzędników Ministerstwa Finansów. Blokowanie takich stron od lipca umożliwia znowelizowana ustawa hazardowa. Obecnie na rejestrze wpisano 978 adresów.

rss icon Wycinka drzew z prywatnych nieruchomości: Szyszko wie o kłopotach gmin, lecz nie pomoże

Samorządy mają problemy z nowymi zasadami usuwania drzew z prywatnych nieruchomości. Ministerstwo Środowiska nie zamierza ich rozwiązać.

rss icon Elektrycznym autem na Księżyc

Wizja miliona samochodów elektrycznych jeżdżących po polskich drogach na 2025 roku był mało realna. Bardzo realne był natomiast to, że rozwijanie elektromobilności przyczyni się do przyśpieszenia rozwoju polskiego przemysłu.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012