Nowotwory prostaty u mężczyzn


tagi: leczenie raka prostaty, problemy z nietrzymaniem moczu

Na pewno każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby zmagające się z nowotworem.

Niestety rak atakuje ludzi w różnym wieku nieważne, czy dbają o siebie czy zupełnie nie przywiązują uwagi ani do spożywanych pokarmów, ani do używek. 
Mężczyźni najczęściej doświadczają raka prostaty. Leczenie raka prostaty jest na szczęście dość powszechne i ogromnej liczbie przypadków rak ten jest wyleczalny. Jeśli więc mężczyźni z naszego otoczenia: tata, dziadek, mąż lub brat mają problemy z nietrzymaniem moczu, które nasilają się i są coraz bardziej uporczywe, musimy koniecznie zmobilizować ich do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. 
Lekarz ten po zbadaniu wyda na pewno skierowanie do urologa, który dopiero po wykonaniu jeszcze bardziej dogłębnych badań postawi właściwą diagnozę i podejmie się leczenia. Leczenie raka prostaty może polegać na przyjmowaniu chemii doustnie lub na naświetlaniu, są też różnego typu nowatorskie metody leczenia, coraz bardziej popularyzowane. 
Problemy z nietrzymaniem moczu mogą pojawić się nie tylko w podeszłym wieku. Wielu mężczyzn po trzydziestce i czterdziestce doświadcza tego problemu, który jest nie lada trudny zwłaszcza w sytuacjach publicznych. 
Po stronie każdej mądrej kobiety jest natomiast ogromna ilość wsparcia i empatii, jakie należy okazać choremu mężczyźnie. Rozmowy o chorobach układu moczowego i płciowego są trudne dla każdego. Jednak tylko w ten sposób można wytłumaczyć sobie wiele rzeczy, z którymi się zmagamy, poradzić się, wspólnie rozważy dostępne możliwości leczenia.
Jeśli masz problem z nietrzymaniem moczu zajrzyj tutaj.

Zdjęcia naszego reportera
leczenie raka prostaty
problemy z nietrzymaniem moczu
Dodany przez Krzysztof Tracz, w dniu 29-07-2018

Podobne artykuły

rss icon Behawioralna biometria zastąpi hasła

W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2018 lipiec 2018 kwiecień 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 maj 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012