Optymalizacja podatkowa dla małych firm


tagi: optymalizacja podatkowa dla małych firm, sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe, planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie

Przez optymalizację podatkową rozumiemy wszelkie działania, które mają na celu zmniejszenie ilości pieniędzy, która jest odprowadzana do organów podatkowych.

Polska polityka fiskalna nie jest zbyt przyjazna dla przedsiębiorcy, dlatego niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim w przypadku, gdy siedziba firmy mieści się w Polsce, warto wybrać najkorzystniejszy sposób opodatkowania działalności gospodarczej. Planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie każdy właściciel firmy powinien rozpocząć od tego kroku. W Polsce istnieją aż cztery sposoby opodatkowania, a każdy z nich odrębną specyfiką. Warto nadmienić, że istnieją także inne sposoby, dzięki którym możliwa jest znaczące zmniejszenie wysokości płaconych należności fiskalnych. Przede wszystkim warty uwagi jest fakt, że obecnie możliwe jest założenie działalności w formie spółki prawa zagranicznego. Aby tego dokonać, trzeba jednak zdecydować się na konkretny obcy porządek prawny. Sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe są różne i z pewnością każdy przedsiębiorca wybierze rozwiązanie, które w jego sytuacji będzie przedstawiać się najkorzystniej. Duże znaczenie ma kwota wolna od podatku. Powinna ona być możliwie jak najwyższa. Kapitał mieszczący się w jej ramach jest całkowicie zwolniony od opodatkowania, dzięki czemu przedsiębiorca może swobodnie nim dysponować. Optymalizacja podatkowa dla małych firm jest często tak skuteczna, że przez wiele miesięcy nie jest konieczne uiszczanie żadnych należności publicznoprawnych. W każdej jednak sytuacji konieczne jest prowadzenie ścisłej ewidencji na potrzeby fiskusa.
Dowiedz się więcej na stronie www

Zdjęcia naszego reportera
optymalizacja podatkowa dla małych firm
sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe
planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie
Dodany przez Janusz Górski, w dniu 18-10-2017

Podobne artykuły

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2018 lipiec 2018 kwiecień 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 maj 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012