Optymalizacja podatkowa dla małych firm


tagi: optymalizacja podatkowa dla małych firm, sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe, planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie

Przez optymalizację podatkową rozumiemy wszelkie działania, które mają na celu zmniejszenie ilości pieniędzy, która jest odprowadzana do organów podatkowych.

Polska polityka fiskalna nie jest zbyt przyjazna dla przedsiębiorcy, dlatego niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim w przypadku, gdy siedziba firmy mieści się w Polsce, warto wybrać najkorzystniejszy sposób opodatkowania działalności gospodarczej. Planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie każdy właściciel firmy powinien rozpocząć od tego kroku. W Polsce istnieją aż cztery sposoby opodatkowania, a każdy z nich odrębną specyfiką. Warto nadmienić, że istnieją także inne sposoby, dzięki którym możliwa jest znaczące zmniejszenie wysokości płaconych należności fiskalnych. Przede wszystkim warty uwagi jest fakt, że obecnie możliwe jest założenie działalności w formie spółki prawa zagranicznego. Aby tego dokonać, trzeba jednak zdecydować się na konkretny obcy porządek prawny. Sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe są różne i z pewnością każdy przedsiębiorca wybierze rozwiązanie, które w jego sytuacji będzie przedstawiać się najkorzystniej. Duże znaczenie ma kwota wolna od podatku. Powinna ona być możliwie jak najwyższa. Kapitał mieszczący się w jej ramach jest całkowicie zwolniony od opodatkowania, dzięki czemu przedsiębiorca może swobodnie nim dysponować. Optymalizacja podatkowa dla małych firm jest często tak skuteczna, że przez wiele miesięcy nie jest konieczne uiszczanie żadnych należności publicznoprawnych. W każdej jednak sytuacji konieczne jest prowadzenie ścisłej ewidencji na potrzeby fiskusa.
Dowiedz się więcej na stronie: http://aw-offshore.com

Zdjęcia naszego reportera
optymalizacja podatkowa dla małych firm
sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe
planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie
Dodany przez Janusz Górski, w dniu 18-10-2017

Podobne artykuły

rss icon Innowacje pomogą wskoczyć gospodarce do wyższej ligi

Kluczowym wyzwaniem był dziś zaspokojenie rosnących aspiracji społeczeństwa mierzonych poziomem dobrobytu. Potrzebna był i lepsza współpraca między nauką a biznesem - uznali uczestnicy debaty "Centralny Okręg Przemysłowy. na kierunku innowacyjnej gospodarki na Polsce", która odbyła się na Stalowej Woli z okazji 80-lecia COP.

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012