Praca na dużych wysokościach


tagi: usługi, praca na wysokości, czyszczenie, sprzątanie

W dzisiejszych czasach w Polsce na rynku pracy jest ogromne zapotrzebowanie na osoby o wykształceniu zawodowym, bowiem młodzi ludzie zamiast szkolić się w fachach bardziej fizycznych chętniej udają się na studia.

Z tego powodu wielu z nich po zdobyciu dyplomu nie jest w stanie znaleźć zatrudnienia.

Czy praca na wysokości to intratny i bezpieczny zawód? Polskie prawo jest bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Z tego powodu osoby, które pragną pracować na dużych wysokościach muszą zdać specjalistyczny kurs.

Dzięki temu będą oni wiedzieli, w jaki sposób pracować aby nie zaszkodzić sobie ani innym ludziom. W zależności od wielkości i rodzaju miasta inne czynności można wykonywać w ramach zawodu. W dużych metropoliach bardzo popularne jest malowanie konstrukcji a także mycie okien w drapaczach chmur.

Oczywiście praca na wysokości nie jest dla każdego, z pewnością osoby posiadające lęk wysokości nie będą czuły się komfortowo. Jednak w jaki sposób zdobyć odpowiednie uprawnienia, aby móc zacząć przygodę w zawodzie? Kursy specjalistyczne organizowane są regularnie, zarówno w mniejszych jak i większych miejscowościach, zapotrzebowanie na fachowców jest bowiem ogromne.

Za szkolenie tego typu przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych, jednak istnieje również możliwość skorzystania z darmowego kursu.

Warto szukać takich ofert w lokalnych urzędach pracy, jednak aby móc zapisać się tam na szkolenie należy być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Szkolenia trwają zazwyczaj kilka tygodni, obejmują one zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Kurs zazwyczaj kończy się egzaminem, który ma na celu sprawdzić naszą wiedzę. Kiedy uzyskamy już dyplom możemy zacząć poszukiwać odpowiedniego zatrudnienia.

Źródło: czyszczeniatechniczne.eu

Zdjęcia naszego reportera
usługi
praca na wysokości
czyszczenie
 sprzątanie
Dodany przez Krzysztof Tracz, w dniu 04-08-2017

Podobne artykuły

rss icon Innowacje pomogą wskoczyć gospodarce do wyższej ligi

Kluczowym wyzwaniem był dziś zaspokojenie rosnących aspiracji społeczeństwa mierzonych poziomem dobrobytu. Potrzebna był i lepsza współpraca między nauką a biznesem - uznali uczestnicy debaty "Centralny Okręg Przemysłowy. na kierunku innowacyjnej gospodarki na Polsce", która odbyła się na Stalowej Woli z okazji 80-lecia COP.

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012