Praca na dużych wysokościach


tagi: usługi, praca na wysokości, czyszczenie, sprzątanie

W dzisiejszych czasach w Polsce na rynku pracy jest ogromne zapotrzebowanie na osoby o wykształceniu zawodowym, bowiem młodzi ludzie zamiast szkolić się w fachach bardziej fizycznych chętniej udają się na studia.

Z tego powodu wielu z nich po zdobyciu dyplomu nie jest w stanie znaleźć zatrudnienia.

Czy praca na wysokości to intratny i bezpieczny zawód? Polskie prawo jest bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Z tego powodu osoby, które pragną pracować na dużych wysokościach muszą zdać specjalistyczny kurs.

Dzięki temu będą oni wiedzieli, w jaki sposób pracować aby nie zaszkodzić sobie ani innym ludziom. W zależności od wielkości i rodzaju miasta inne czynności można wykonywać w ramach zawodu. W dużych metropoliach bardzo popularne jest malowanie konstrukcji a także mycie okien w drapaczach chmur.

Oczywiście praca na wysokości nie jest dla każdego, z pewnością osoby posiadające lęk wysokości nie będą czuły się komfortowo. Jednak w jaki sposób zdobyć odpowiednie uprawnienia, aby móc zacząć przygodę w zawodzie? Kursy specjalistyczne organizowane są regularnie, zarówno w mniejszych jak i większych miejscowościach, zapotrzebowanie na fachowców jest bowiem ogromne.

Za szkolenie tego typu przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych, jednak istnieje również możliwość skorzystania z darmowego kursu.

Warto szukać takich ofert w lokalnych urzędach pracy, jednak aby móc zapisać się tam na szkolenie należy być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Szkolenia trwają zazwyczaj kilka tygodni, obejmują one zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Kurs zazwyczaj kończy się egzaminem, który ma na celu sprawdzić naszą wiedzę. Kiedy uzyskamy już dyplom możemy zacząć poszukiwać odpowiedniego zatrudnienia.

Zdjęcia naszego reportera
usługi
praca na wysokości
czyszczenie
 sprzątanie
Dodany przez Krzysztof Tracz, w dniu 04-08-2017

Podobne artykuły

rss icon Behawioralna biometria zastąpi hasła

W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2018 lipiec 2018 kwiecień 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 sierpień 2015 maj 2015 marzec 2015 grudzień 2012 sierpień 2012